سامانه خدمات اينترنتي
 
     اینترنت بانک (بانکداری اینترنتی)
 
بانکداری اینترنتی به ارائه خدمات بانکداری الکترونیکی و دسترسی به حسابهای بانکی از طریق اینترنت گفته می شود. این سامانه در بانک سپه از طریق نشانی اینترنتی www.ebanksepah.ir  برای دارندگان حسابهای متمرکز سپه و نیز دارندگان کارتهای عضو شتاب قابل استفاده است.
 
خدمات و مزایا: - پرداخت قبوض، عوارض شهرداری، خودرو و نوسازی مسکن*
- انتقال آنی وجه به حسابهای متمرکز سپه و کارت های عضو شتاب* 
- رزرو هتل ها و مراکز اقامتی برای دارندگان سفرکارت*
- استعلام آخرین وضعیت قبوض شهرداری
- نمایش شماره سریال کارت و شماره بانکی ایران (شبا)
- نمایش مانده و صورت حساب کوتاه، کامل و فیلتر شده (براساس انتخاب مقادیر فیلدهای مورد نظر توسط کاربر)
- دریافت فایل صورت حساب در فرمت های XLS و PDF
- تغییر رمز اول و دوم حساب
- ارائه گزارش انتقال وجوه، قبوض پرداختی و ورود به سامانه بانکداری اینترنتی
- ذخیره شماره حساب مقصد 
- نمایش اطلاعات مربوط به دسته چک (جاری طلایی)، برگه چک و همچنین اطلاعات مربوط به چک‌های وصول شده، برگشتی و مفقود شده را به تفکیک تاریخ و شماره سریال
- خرید شارژ تلفن همراه (همراه اول، ایرانسل)
- امکان رویت آخرین رمزهای خریداری شده (سه رمز آخر؛ براساس مشخصات کارت بانک عضو شتاب) شارژ تلفن همراه
* با توجه به عدم صدور رمز دوم برای اشخاص حقوقی، این خدمت فقط مختص اشخاص حقیقی است.
 
در صفحه اصلی درگاه، بدون ورود به سامانه بانکداری اینترنتی و در قسمت خدمات کارت، خدمات زیر ارائه می گردد:
- پرداخت قبوض آبونمان
- خرید شارژ تلفن همراه (همراه اول و ایرانسل)
- مشاهده شارژهای خریداری شده از درگاه های غیرحضوری بانک سپه
- صورتحساب 10 گردش آخر کارتهای بانک سپه
- اعلام و ثبت مفقودی کارتهای بانک سپه
 
 
شرایط استفاده:هر یک از دارندگان حسابهای عابربانک، جاری طلایی، قرض الحسنه پس انداز طلایی، قرض الحسنه اینترنتی دانش آموزی، بن کارت و سفرکارت می توانند از این خدمات الکترونیکی استفاده نمایند. در صورت تمایل برای استفاده از خدمات بانکداری الکترونیکی، دو رمز در اختیار مشتری قرار می گیرد: رمز اول برای ورود به سامانه و رؤیت مانده، صورت حساب و وضعیت دسته چک و رمز دوم برای انجام تراکنش های مالی شامل پرداخت قبوض، انتقال وجه، خرید و... .
همچنین در راستای افزایش امنیت استفاده از خدمات غیرحضوری برای مشتریان از طریق درگاه‌های غیرحضوری (اینترنت بانک، همراه بانک و تلفن بانک)، امکان نوع تأیید رمز دوم متغیر از طریق پیامک برای تأیید انجام تراکنش‌ها در درگاه‌های مذکور فراهم شده است. در این روش برای هر تراکنشی که نیازمند تأیید از طریق رمز دوم می‌باشد، رمزی یکبار مصرف از طریق پیامک به شماره تلفن همراه مشتری (که قبلاً در سامانه اطلاعات بانک ثبت شده است) ارسال می‌شود. بنابراین این نوع تأیید از امنیت بالاتری نسبت به رمز دوم ثابت برخوردار است. شایان ذکر است، هنگام فعال‌سازی رمز دوم از طریق پیامک، هیچ‌گونه پیامکی برای مشتری ارسال نشده و این رمز به هنگام انجام تراکنش مالی در درگاه‌های غیرحضوری برای مشتری ارسال می‌شود.
بدین منظور شما می توانید همراه با اصل و تصویر کارت ملی خود (یا اصل و تصویر شناسنامه به همراه شماره ملی و کدپستی)، به هر یک از شعب بانک سپه متصل به شبکه پاس (جاری طلایی) مراجعه نموده و پس از تکمیل فرم درخواست استفاده از خدمات الکترونیکی برای حسابهای متمرکز، مجوز ورود به سامانه و استفاده از خدمات مورد نظر را کسب نمایید. یادآوری می شود رمز دوم این خدمات فقط به اشخاص حقیقی اختصاص می یابد.
نکته: دارندگان کارتهای عضو شتاب برای پرداخت قبوض از طریق سامانه بانکداری اینترنتی بانک سپه نیازی به مراجعه به شعب سپه و دریافت رمز اول ندارند و پس از مراجعه به http://www.ebanksepah.ir و درج مشخصات کارت خود (شماره کارت، رمز دوم، کد اعتبارسنجی کارت (CVV2) و تاریخ انقضاء) از این خدمات بهره مند خواهند شد.
 
مراحل فعالسازی بانکداری اینترنتی سپه:1. تکمیل فرم درخواست (در صورتی که متقاضی استفاده از رمز دوم متغیر از طریق پیامک هستید؛ این درخواست را در فرم مربوطه قید نمائید)
2.  دریافت رمز از شعبه
3.  مراجعه به سایت بانکداری الکترونیک سپه
 
+ نوشته شده در  جمعه ۱ دی۱۳۹۱ساعت ۱۹:۴۸ بعد از ظهر  توسط ****  |